Hydra Facial

Sağlıklı cildin kişiyi çok daha güzel gösterdiği herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Bunun sağlanabilmesi için cildin beslenmesi, onarılması ve hasarlardan korunması esastır. Hydra Facial, tüm cilt tiplerinin özel ihtiyaçlarını karşılamak ve daha sağlıklı bir cilt oluşturmak üzere geliştirilmiş bir antiaging bakım sistemidir.

Dermabrazyon yöntemi ile cildi derinlemesine temizleme, besleme, nemlendirme, yenileme, soyma, antioksidan koruma ve akne tedavisinin kombine edildiği bu sistem tüm dünyada kullanılmaktadır.

Vortex adında özel bir teknolojinin kullanıldığı Hydra Facial, basınçla püskürten vakumlu başlığı ile cildi ölü hücrelerden, siyah noktalardan, aşırı yağdan arındırır ve mikro düzeyde soyar. Aynı zamanda cilde hyalüronik asit, peptitler ve antioksidan içerikli solüsyonlar pompalayarak, cildin daha canlı, aydınlık ve genç görünmesini sağlar.

Hydra Facial MD Aşamaları:

Vortex-Eksfoliasyon: Active-4 solüsyon kullanılarak cilt ölü hücrelerden arındırılır, daha sağlıklı bir cilt için derinlemesine temizlenir.

Vortex-Peeling: GlySal serum (glikolik ve salisilik asit karışımı) kullanılarak kabuklanma oluşmadan peeling işlemi yapılır.

Vortex-Ekstraksiyon: Beta-HD solüsyonu kullanılarak, patentli vortex emme teknolojisi ile gözenekler temizlenir.

Vortex-Boost: Cildin problemine göre uygun serumlar kullanılarak ince çizgiler, cilt tonu düzensizlikleri ve lekeler tedavi edilir.

Vortex-Fusion: Antiox+solüsyon cildi besler ve içerdiği antioksidan, peptitler ve hyalüronik asit bileşenleri ile cildi korur.

Hydra Facial kullanım alanları;

– Total cilt bakımı,
– Genişlemiş ve tıkalı gözenek tedavisi,
– Siyah noktaların temizlenmesi,
– Cilt tonu düzensizliklerinin giderilmesi,
– Sebum dengelenmesi (yağlı ciltlerde),
– Cildin nemlenmesi,
– Akne (sivilce) tedavisi,
– Güneş hasarı ve güneş lekelerinin giderilmesi,
– Leke tedavisi,
– Cildin canlanması olarak sayılabilir.

Tedavi amaçlı uygulamalarda, 1 hafta ara ile 4-6 seans ideal bir kürdür. Elde edilen sonuçların korunabilmesi için ayda bir tekrarlanması önerilir.

Bakım amacı ile, daha canlı ve sağlıklı bir cilt için, ayda bir derinlemesine temizlik önerilir.

Hydra Facial uygulaması sonrasında hiçbir özel bakım gerekmez; kişi sosyal yaşamına hemen geri dönebilir, makyaj yapabilir.

Uygulama cildin ihtiyacına göre 20-30 dakika sürer.

Hydra Facial, ciltteki farklı sorunların tedavisine aynı anda çözüm oluşturabilen, FDA (The Food and Drug Administration) onaylı, son derece güvenli, konforlu, acısız ve pratik bir yöntemdir.

Cildi temizlemesi, nemlendirmesi ve beslemesi ile eş zamanlı olarak cilt problemlerini de tedavi etmesi ve cildi tahriş etmemesi tercih nedenidir.

Hollywood yıldızlarının cilt bakım tercihi olması ile dünya medyasında sıklıkla yer alan bu sistem birçok ödül almıştır. Her yıl olduğu gibi, 2015 yılında da “En İyi Cilt Yenileme Cihazı” ödülü Hydra Facial sistemine verilmiştir.

Hydra Facial uygulaması esnasında ve sonrasında hiçbir yan etki oluşmaz. FDA onaylı son derece güvenli bir sistemdir. Cilt tahrişi gibi istenmeyen bulgularla karşılaşılmaz.

Ağrısız ve acısız bir uygulamadır; makyaj fırçasının yüzünüzde dolaşması gibi bir his yaratır.

Hydra Facial kadın-erkek her cinse, tüm yaş gruplarına, en hassas ciltler dahil tüm cilt tiplerine, her mevsimde uygulanabilir.

Diğer uygulamalarımıza göz atın

Antiaging / Kırışıklık

Altın Maske

Genç ve güzel bir cilde sahip olmak amacıyla asırlar boyunca saf altın kullanılmıştır; bu antik sırdan günümüzde de yararlanılmaktadır. Saf altın, içerdiği zengin ve özel elementlerin etkisi ile ciltteki kırışıklıklar ve lekelerin giderilmesine, doğal iyileştirici...

Lazer Uygulamaları

Fraksiyonel Er:YAG Lazer

Son 15 yıl içerisinde lazer teknolojisinin kullanılması ile akne (sivilce) izi, gözenekler, yara ve yanık izi, yüz ve boyun kırışıklıklarının tedavisinde önemli ilerlemeler kaydedilmiştir. Etkili cilt gençleştirme ve iz tedavisi amacıyla son yıllarda 3 çeşit lazer...

Antiaging / Kırışıklık

Lipoliz (Bölgesel İncelme)

Lipoliz etkili bir bölgesel yağ eritme ve incelme yöntemidir. Uygulama için, soyadan elde edilen “fosfatidilkolin (PC)” ve sofra tuzu olan “sodyum deoksikolat (DC)” kullanılmaktadır. Bu maddeler insan vücudunda doğal olarak da bulunan öğelerdir; yağ hücrelerini...

Deri Hastalıkları

Vitiligo (Ala Hastalığı)

Ciltteki lokal melanin pigmenti kaybı nedeniyle, düzensiz ve koyu sınırlı, pigmentasyonsuz (pembe-beyaz) alanların gözlendiği bir rahatsızlıktır. Daha çok yüz, dirsek, diz, el, ayak ve genital bölgede görülür. Nedeni tam olarak bilinmemektedir. Koyu tenli kişilerde...

Antiaging / Kırışıklık

Radyofrekans (RF)

Radyofrekans (RF) sistemleri uzun zamandan beri tıpta farklı amaçlarla kullanılmaktadır. Bu uygulamada RF dalgalarının enerjisi ile ciltte sıkılaşma ve toparlanma sağlanması amaçlanır; ameliyatsız ve güvenli bir yöntemdir. Özellikle yüz germe ameliyatı için erken...

Antiaging / Kırışıklık

Thread (İp) ile Yüz Germe

Yaşlanmaya dair ilk değişimleri yüzümüzde hissetmeye başlarız. Geçen zaman cilt-cilt altı yumuşak doku ve kemik dokuda izler bırakmaya başlar. Bağ dokusunun zayıflaması, kolajen ve elastik liflerde azalma, yumuşak dokuda hacim kaybı, bazı dokuların (yağ...

Lazer Uygulamaları

Lazerle Leke Tedavisi

Leke ve çillerin çok büyük bölümü tek seans lazer tedavisinden sonra kaybolurlar, bazı lekeler için ikinci veya üçüncü seanslar gerekli olabilir; ancak bazıları oldukça dirençlidir ve tamamen kaybolmayabilir, bununla birlikte yine de lazer tedavisinden sonra...

Ayak Sağlığı

Basınç Gidericiler

Ayaklarda doğumsal ya da sonradan ortaya çıkmış nedenlerle, anatomik ya da fonksiyonel kaynaklı patolojik basınç noktaları görülebilir; ayağa uygun olmayan ayakkabı seçimi de sık raslanan nedenlerdendir. Bu alanlarındaki kronik basınç etkisi hem ağrı ya da sürtünme...