Power Plate

Spor, sağlık, güzellik, fizik tedavi ve antiaging amaçlı kullanılabilme özelliğiyle bütün dünyada bir devrim olarak nitelendirilen power plate vibrasyon esaslı çalışan bir cihazdır.

Dokuların sıkılaşması, selülitin azalması ve özellikle doğum sonrası gevşeyen kasların forma girmesinde etkilidir.

Tüm vücuda güçlü bir vibrasyon uygulayarak, yer çekimi kuvvetini yaklaşık 4 kat arttırır. Power Plate’in ürettiği fiziksel vibrasyon kaslara enerji olarak transfer edilir. Kaslarda birbirini takip eden istem dışı kasılmalar olur, öyle ki kaslar saniyede 30-50 kez kasılıp gevşer. Kaslarda oluşan bu hareketler tendonların da gerilmesine neden olur. Bu kasılma derin kas olarak nitelendirilen karın içi kasların ve omuriliği çevreleyen kasların bile kasılmasını sağlar. Kaslar derinlemesine çalışarak kısa zamanda kuvvetlenir. Zamanla dokular sıkılaşır, selülitler azalır ve özellikle doğum sonrası gevşeyen kaslar forma girer.

Hemen her yaştaki insana uygun olan Power Plate’i kullanmak için yapılması gereken, üzerine çıkmak ve eğitmenin gösterdiği egzersizleri yapmaktır. Bunlar standart hareketler ya da eğitmenle kişiye özel hazırlanmış hareketlerdir. Pasif bir sistemle çalıştığından kişiye fazla iş düşmez, sadece vücut ve kaslar üzerinde belli bir ağırlık hissedilir. Cihazın en önemli özelliği ise kalbi aşırı yormamasıdır.

Diyet yapan için egzersiz şarttır. Power Plate egzersizleri, egzersiz alışkanlığı olmayanlar ve egzersize başlayıp bir türlü devam ettiremeyenler için idealdir. Bu özellikle şişmanlık tedavisi yapılan hastalar için önerilir. Amaç, öncelikle kilo problemi olan hastalara yardımcı olmaktır. Normal kiloda olup, bölgesel yağlanma sorunu ve selülit şikayeti olan kişiler için de Power Plate egzersizleri güzel sonuçlar verir.

Seanslar yalnız 10-15 dakika sürer. Power Plate ile yapılacak 10-15 dakikalık çalışmalar ve bunun haftada 3 kez tekrarı istenilen sonuçları elde etmek için yeterlidir. Power Plate’in en iyi yanlarından biri uygulama kolaylığının olması ve özel bir kıyafet giymeden istenilen kas grubunu çalıştırmasıdır. İstenirse, öğle yemek aralarında bile 10-15 dakika ayırarak, hiç terlemeden, yaklaşık 1,5 saatlik egzersize denk gelen çalışma yapılabilir. Ayrıca , kilo problemi olan hastalarda, dengeli bir diyet ile düzenli Power Plate uygulaması yapıldığında çok güzel sonuçlar alınır. Bölgesel sorunu olanlarda, 7-9 seans sonunda yaklaşık 5-7 cm incelme sağlanır.

Power Plate, ana metabolizmayı düzenleyerek deri altındaki yağ tabakasını azaltır.

Power Plate ile çalışma esnasında, çalışma bölgesindeki kaslar %100’e yakın bir verimlilikle çalışır ve gelişir.

Power Plate ile yapılan masaj özellikli egzersizler deri altındaki yağ dokusunun azalmasına, yağ hücrelerinin parçalanmasına, daha sıkı ve sağlıklı bir dokuya sahip olunmasına yardımcı olur.

Bir taraftan kan dolaşımının hızlanması diğer taraftan istem dışı kasılmalar sonucunda, sinirlere gelen ilave ve sık uyarılar nedeni ile hissedilen ağrı azalır. Çünkü Power Plate çalışması esnasında kaslarda oluşan gerilmeler, vücutta ağrılara sebep olan diğer gerilmeleri azaltır.

Geliştirilmiş egzersiz programlarının uygulanması ile vücut dolaşım sistemi düzenlenir, bu bölgeler ısıtılarak kas ve tendonlardaki esneklik arttırılır.

Power Plate kaslarda “patlama gücü” yaratarak, kas dokusunun kısa sürede güçlenmesini sağlar. Bu durum bütün vücut performansının kalbe ve eklemlere aşırı yük bindirmeden artmasını sağlar.

Power Plate çalışması esnasında kaslar saniyede 30-50 kez kasılarak en küçük kılcal damarlara bile 30-50 kez kadar kan pompalanmasına neden olur.

Power Plate, kas içi ve kaslar arasındaki koordinasyonu sağlayan tüm reseptörlerin aynı anda uyarılmasını sağlar. Böylelikle vücudun koordinasyon yeteneği ve uyumu artar.

Power Plate kemik dokusunun gelişmesini ve kuvvetlenmesini sağlar. Bilimsel çalışmalarda, Power Plate uygulamasından sonra kemikte bulunan mineral yoğunluğunda kayda değer artışlar olduğu gözlenmiştir. Özellikle kadınlarda görülen kemik erimesi (osteoporoz) konusunda Power Plate etkili bir mekanizma sunmaktadır. Menopoz döneminden önce Power Plate kullanılmasının, ileride görülebilecek kemik erimesi oranını düşürmesi beklenir.

Vücutlarında implant ve protez taşıyanlar, kalp pili olanlar, beyin ameliyatı geçirenler, epilepsi hastalığı olanlar, pıhtılaşma bozukluğu olanlar ve gebelerin kesinlikle bu cihazı kullanmamaları gerekir.

Diğer uygulamalarımıza göz atın

Lazer Uygulamaları

Ben Tedavisiv

Deriye rengini veren pigmenti (melanin) üreten ve “melanosit” diye bilinen hücrelerden köken alan oluşumlardır. Benlerin bazıları doğuştan vardır, bazıları da daha sonraki yıllarda ve herhangi bir yaşta ortaya çıkabilir. Tıpta “Nevüs”, halk arasında “Ben” olarak...

Antiaging / Kırışıklık

Radyofrekans (RF)

Radyofrekans (RF) sistemleri uzun zamandan beri tıpta farklı amaçlarla kullanılmaktadır. Bu uygulamada RF dalgalarının enerjisi ile ciltte sıkılaşma ve toparlanma sağlanması amaçlanır; ameliyatsız ve güvenli bir yöntemdir. Özellikle yüz germe ameliyatı için erken...

Lazer Uygulamaları

Tırnak Mantarının Lazerle Tedavisi

Onikomikoz olarak adlandırılan tırnak mantarı toplumda çok sık rastlanan bir enfeksiyon hastalığıdır. Bu hastalık “Dermatofit” adı verilen mikroorganizmalar tarafından oluşturulur. Yalnızca bir kozmetik sorun değil, tırnak yatağı ve plağını tutan bir enfeksiyondur....

Antiaging / Kırışıklık

Limelight (IPL)

oğunlaştırılmış Atımlı Işık tedavisidir. Seçilen dokuya uygun dalga boyunda filtre edilmiş ışığın transparan bir cam kılavuz ile cilde iletilmesi esasına dayanır. Deri altında hedefe ulaşan ışık, cilde herhangi bir zarar vermeksizin, tedavisi istenen dokuda ısı...

Lazer Uygulamaları

Erkeklerde Lazer Uygulamaları

Epilasyon Son yıllarda, kadınların yanı sıra erkekler de bakımlı görünmek ve yaşamak istemektedirler. Bu amaçla yapılan kozmetik uygulamaların ilk sıralarında “Lazer Epilasyon” yer almaktadır. Artık erkekler de vücutlarındaki gereksiz tüylerden arınmak...

Antiaging / Kırışıklık

Dermaroller

Cilt yenilemede kullanılan ve “microneedling” ismiyle de bilinen bir yöntemdir. Ciltte mikrokanallar açarak etkili olur. Kullanılan aparat üzerinde boyu 0,5mm-2,5mm arasında değişen çelik küçük iğnecikler bulunur. İğneciklerin boyu kişinin ihtiyacına göre...